Mateřská škola Tlumačov

Prosincové akce v naší mateřské škole.

15.11.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Prosincové akce v naší mateřské škole. Vážení rodiče, pomalu se blíží konec kalendářního roku a sním i nejkrásnější svátky v roce – svátky vánoční. Než však zasedneme doma se svými nejbližšími ke svátečně prostřenému stolu, čeká nás pečení, úklid, shánění dárků a jiné povinnosti ať už doma nebo v práci. Proto Vám s předstihem předkládáme plán našich akcí, které nás v prosinci čekají.

Dary podzimu

13.11.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Dary podzimu Nastal nám podzimní čas. Venku se sice stále drží přijatelná teplota, ale ráno se přesto raději přioblékneme, aby nám nebyla zima. Venku se objevuje tradiční podzimní mlha,  my si však v teploučkém prostředí našich tříd povídáme o charakteristických znacích listopadového měsíce, sbíráme přírodniny a podzimní listy na zahradě a v blízkém okolí, abychom si společně vyrobili pěkné dekorace na naše šatny.

Lanová pyramida na školní zahradě.

06.10.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Lanová pyramida na školní zahradě. Na školní zahradě máme nový herní prvek. Je to lanová pyramida, která byla na zahradu instalována minulý týden.  Je barevná, velmi pěkně vypracovaná, dětem nabízí mnoho příležitostí ke šplhání, lezení a současně posilování důležitých svalových částí jejich těla.

Jezdíme do solné jeskyně.

04.10.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Jezdíme do solné jeskyně. S nástupem podzimu a očekávaných virόz a nachlazení , které nás v toto ročním období určitě potkají, jsme se rozhodli, že budeme pokračovat jako každý rok ve výjezdech do solné jeskyně do nedalekých Otrokovic. Společně se skupinou 10 dětí jsme ve středu 3.10.2018 zahájili sérii výjezdů za zdravím.

Návštěva u místních hasičů.

04.10.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Návštěva u místních hasičů. Tak jako každý rok, tak i letos jsme přijali pozvání místního hasičského sboru na den otevřených dveří. Po příchodu na místo se nás ujal pan Milan Žák, který děti přivítal a seznámil je s hasičskými  auty, které využívají místí požárníci.

Poznávání zeleniny

04.10.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Poznávání zeleniny Jedno z dalších vzdělávacích  témat  v září ve třídě Hvězdiček a Sluníček bylo poznávání zeleniny. Ty nejmladší děti ze třídy Berušek  mají  toto téma zařazeno až na říjen,  protože stále u nich probíhá proces adaptace na nové prostředí, i když nutno podotknout, že jsou velmi šikovné a zvládají se svou paní učitelkou už jednoduché tělovýchovné, pracovní i výtvarné činnosti.

Byli jsme v moštárně.

04.10.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Byli jsme v moštárně. Léto se zvolna přehouplo do podzimu, sluníčko sice sem tam svítí ,ale už tolik nepálí jako v létě a my si alespoň trošku užíváme babího léta. Spolu s nastupujícím podzimem, kdy sklízíme plody podzimu ze stromů na našich zahrádkách, jsme se zase po roce s dětmi vypravili do tlumačovské moštárny.

Poznáváme dary podzimu.

04.10.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Poznáváme dary podzimu. Spolu s přicházejícím podzimem si ve třídách povídáme o darech podzimu – o ovoci a zelenině. Svědčí o tom nejen obrázky na magnetické tabuli, ale především výstavka ovoce, kterou  jsme připravili spolu s dětmi a jejich rodiči.

Návštěvy solné jeskyně - informace pro rodiče!

11.09.2018   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Návštěvy solné jeskyně - informace pro rodiče! Oznamujeme rodičům, že v měsíci říjnu zahájíme sérii návštěv solné jeskyně v Otrokovicích.

Informace pro rodiče nových dětí ze třídy Berušek

02.09.2018   Hana Janoštíková

Vzhledem k provozní době MŠ došlo k malé organizační změně, která je vyznačena tučným písmem.
Děti se třídy Berušek, která je umístěna v chodbě základní školy, se schází ráno od 6.00 – 7.00 hod. ( v pátek do 7.15 hod.) ve třídě Hvězdiček – rodiče v této době použijí elektronické karty pro vstup do MŠ a spojovací chodbou projdou do šaten Berušek, v prostorách základní školy a po převlečení a přezutí odvedou své děti do třídy Hvězdiček, kde si je vyzvedne jejich paní učitelka. Po 7.00 hod.,( v pátek po 7.15 hod.) můžete své děti vodit do třídy Berušek přes hlavní venkovní vchod do ZŠ Tlumačov, kde je instalován a označen zvonek do třídy Berušek. Samozřejmě můžete použít elektronickou kartu a do třídy Berušek přijít přes spojovací dvéře v MŠ.
-    Pokud si budete brát dítě po obědě, nahlaste ráno tuto skutečnost učitelce, která přebírá Vaše dítě. V tomto případě si pro něj můžete přijít kolem 11.45 hod., kdy už děti budou po obědě. Zvoňte na zvonek s označením třídy u hlavních dveřích do ZŠ Tlumačov.
-    Odpoledne si můžete děti vyzvednout ze třídy Berušek do 15.00 hod. v jejich třídě, po této hodině jsou děti spojeny ve třídě Hvězdiček až do uzavírací hodiny, tj. do 16.00 hod
© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2019
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
22.01.2019 v 05:29:08,
© Mateřská škola Tlumačov 2019