Mateřská škola Tlumačov

Staráme se o opuštěná zvířátka.

vydáno: 09.01.2020 | autor: Hana Janoštíková  |  přečteno: 78x

Každým rokem pořádá mateřská škola v měsíci prosinci sbírku potřebných věcí pro opuštěná zvířátka. Ke spolupráci jsme jako obvykle přizvali i základní školu v Tlumačově, která se do naší akce aktivně zapojila.

Říká se, že se o Vánocích otevírají lidská srdce. Je to doba, kdy si dospělí vzájemně projevují více lásky, kdy ji více dávají najevo a nestydí se za ni. Stejně tak jsou nakloněni k pomoci potřebným, ať už jsou to nemocné děti nebo opuštěná zvířátka, což se plně potvrdilo i před vánočními svátky. Nejprve se rodiče příkladně zapojili do charitativní akce v mateřské škole, která pod záštitou Sdružení „Šance“ pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby prodávala vánoční růže. U zrodu tohoto sdružení stáli nejen lékaři a sestry, kteří na Dětské klinice FN v Olomouci o děti s poruchou krvetvorby pečovali, ale také rodiče a příbuzní těchto dětí. Letos se u nás prodalo rekordních 102 vánočních růží. Finanční výtěžek bude sloužit pro potřeby onkologicky nemocných dětí, které se v Olomouci léčí.
Další charitativní akce mateřské školy taktéž nezůstala bez odezvy. Pomoc opuštěným zvířátkům v útulcích neodmítli rodiče dětí z mateřské ani ze základní školy. Sbírali jsme čistící prostředky, granule, pamlsky pro zvířátka a také tolik potřebné teplé deky a přikrývky. Mezi svátky byly všechny sesbírané věci rozděleny a postupně předány útulku pro kočky v Kroměříží, kde je v současné době 160 opuštěných koček a neustále jich přibývá. Potřeby pro pejsky byly předány taktéž do Kroměříže, do Městského útulku pro psy s názvem Čápka. Vyřizuji velké díky za nás, organizátory akce a hlavně za oba útulky, které s vděčností přijali naši pomoc.
Děkujeme!


© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2020
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
01.04.2020 v 03:33:11,
© Mateřská škola Tlumačov 2020